Baas drugskoeriers moet 3 jaar de cel in
AMSTERDAM – Een 51-jarige man uit Amsterdam moet 3 jaar de cel in voor zijn leidende rol in een criminele organisatie die zich bezighield met de handel in heroïne. De man stuurde ruim 2,5 jaar lang een groep verslaafde koeriers aan die de heroïne op bestelling bij klanten bezorgden.
Envelopjes
De politie doorzocht in juli vorig jaar de woning van de man in Amsterdam-Oost. Binnen werd een groot aantal envelopjes met heroïne gevonden. Ook lagen er grote hoeveelheden nog lege envelopjes. Verder vond de politie onder meer een weegschaal, meerdere telefoons en pepperspray.
Verslaafde koeriers
Uit onderzoek bleek dat de man betrokken was bij grootschalige handel in heroïne, en dat hij hierin een leidende en coördinerende rol had. Hij kocht de heroïne in, verpakte het en verstrekte het samen met de dealtelefoon aan de dienstdoende koerier. Na afloop haalde hij het verdiende geld bij die koerier op. Ook regelde hij vervanging als een koerier ziek was. De man maakte voor zijn drugskoeriersdienst gebruik van zeer kwetsbare personen: alle bezorgers waren al jarenlang verslaafd aan heroïne en deden het werk om in hun verslaving te kunnen blijven voorzien. De rechtbank rekent dit de man zwaar aan.
Witwassen en pepperspray
De man wordt ook veroordeeld voor witwassen en het bezit van pepperspray. Alles bij elkaar levert dit hem een onvoorwaardelijke gevangenisstraf op van 3 jaar.